Історія

  Історія Акціонерного Товариства «Укрспецтрансгаз» тісно пов’язана із становленням нафтогазпрому на Прикарпатті та в цілому в Україні.

     Створення підприємства наближається до 60 річного рубежу, відтоді як 14 січня 1964 року був створений Долинський товарно - транспортний пункт тресту «Союзгаз», який і став початком діяльності нашого Товариства. Невеличкий колектив з восьми чоловік на чолі з першим керівником Косенком Іваном Миколайовичем та з парком у чотири вагоно - цистерни приступили до відвантаження зрідженого газу. До кінця 1964 року Долинський ТТП володів вже 64 вагоно–цистернами та відвантажив 32 тисячі тонн зрідженого газу.

  Протягом 1967 - 1987 років при нафтопереробних заводах були створені Прилуцька, Кременчуцька, Лисичанська та Калуська експлуатаційні дільниці нашого підприємства, які забезпечили якісне та безпечне надання послуг з перевезення скраплених газів до споживачів. Рік за роком розширювалася географія обслуговування замовників в Україні та за її межами.

    Початок 90 - років був важливим етапом у діяльності Товариства. У нелегкий час переходу до ринкової економіки підприємство зуміло зберегти свої основні засоби – парк газових вагонів - цистерн, втримати імідж надійного перевізника скрапленого газу. Збереження обсягів транспортування газу, а також їх збільшення, дозволило Товариству отримувати стабільні прибутки та фінансувати розроблені програми з оновлення основних засобів, будівництва нових господарських об’єктів.

   У 2003 році були створені ще дві експлуатаційні дільниці Товариства: Селещинська ЕД в Полтавській області та Юліївська ЕД в Харківській області.

     На даний час рухомий парк залізничних вагонів – цистерн налічує 1673 одиниці.

   За ці роки Товариство розширювалося, оновлювалося, модернізовувалося, освоювало нові напрямки діяльності, але завжди залишалося надійним партнером - перевізником СВГ від заводів - виробників до споживачів.